Skip to content

Bollpojkar säsongen 2014/15

30 oktober 2014

Denna säsong får våra spelare äran att vara bollpojkar på A-laget och U-lagets hemmamatcher.

Denna säsong får våra spelare äran att vara bollpojkar på A-laget och U-lagets hemmamatcher. Hela säsongens bollpojkeschema finns i dokumenten här nedan. Där kan ni se vilka spelare och när det är deras tur att vara bollpojkar. Varje spelare får vara bollpojke 2-3 matcher denna säsong, och föräldraransvar 1 match.

 

Ansvaret är att se till att bollpojkarna är utplacerade 2st bakom varje mål och finnas till hands för bollpojkarna när de kan behöva hjälp som tex. när  sargen fallit i långa längder. Till A-lags matcherna delar vi ansvaret med P-16 laget.

 

Till U-lagets matcher är det samling 30min innan matchstart, och till A-lagets matcher 1h innan match. Samling i klubbstugan där bollkalletröjor finns. Egen hjälm medtages.

 

Titta redan nu på schemat när det är ert barns tur så det inte blir några missar.

 

Skulle man få förhinder och inte kan det passet man är uppsatt på så ansvarar man själv att byta med någon annan.

 

 

Bollkallar P11_2014Bollkallar P11_2014

Bollkallar U12_2014_Bollkallar U12_2014

Bollpojkar SKOBES 2014Bollpojkar SKOBES 2014