Skip to content

Katrineholm Bandys årsmöte flyttat

27 maj 2019

Katrineholm Värmbol Bandysällskap bjuder härmed in föreningens medlemmar på årsmöte måndagen den 17 juni klockan 18.00 i Duveholmsskolans Miniaula.

Bandysäsongen 2018/19 avslutades rent sportsligt i mars. I månadsskiftet april/maj avslutades dessutom föreningens verksamhetsår och nu har det blivit dags att avsluta säsongen officiellt och samtidigt påbörja en ny tillsammans med er - våra medlemmar.

Måndagen den 17/6 bjuder Katrineholm Värmbol Bandysällskap in till årsmöte i Duveholmsskolans Miniaula. För att ha rösträtt på mötet krävs giltigt medlemskap i föreningen för säsongen 2018/19. Utöver årsmötet kommer även Katrineholms Kommun att besöka oss för att informera om den nya arenan på Backavallen.

Vad? - Årsmöte med Katrineholm Värmbol BS

När? - Måndagen den 17/6 klockan 18.00

Var? - Duveholmsskolans Miniaaula

Vid övriga frågor - kontakta kansliet på 0150-121 30 eller info@kvbs.se