Skip to content

Katrineholm Bandy kallar till årsmöte

2 juni 2020

Katrineholm Värmbol Bandysällskap inbjuder härmed föreningens samtliga medlemmar till årsmöte tisdagen den 30/6 klockan 18.00.

Bandysäsongen 2019/20 avslutades rent sportsligt i mars. I månadsskiftet april/maj avslutades dessutom föreningens verksamhetsår och nu har det blivit dags att avsluta säsongen officiellt och samtidigt påbörja en ny tillsammans med er - våra medlemmar.

Tisdagen den 30/6 bjuder Katrineholm Värmbol Bandysällskap in till årsmöte. För att ha rösträtt på mötet krävs giltigt medlemskap i föreningen för säsongen 2019/20. På grund av rådande situation med COVID-19 ber vi att få återkomma med plats för årsmötet och vi vill även ta höjd för att möjligheterna för att genomföra mötet på utsatt datum kan komma att ändras.

Vad? - Årsmöte med Katrineholm Värmbol BS

När? - Tisdagen den 30/6 klockan 18.00

Var? Information kommer inom kort.

Vid övriga frågor - kontakta kansliet på 0150-121 30 eller info@kvbs.se