Skip to content

Katrineholm Bandy kallar till årsmöte 2020

10 augusti 2020

Katrineholm Värmbol Bandysällskap inbjuder härmed föreningens samtliga medlemmar till årsmöte måndagen den 31 augusti klockan 18.00

Bandysäsongen 2019/20 avslutades rent sportsligt i mars. I månadsskiftet april/maj avslutades dessutom föreningens verksamhetsår och nu har det blivit dags att avsluta säsongen officiellt och samtidigt påbörja en ny tillsammans med er - våra medlemmar.

Efter att ha tvingats skjuta upp årsmötet i slutet av juni bjuder Katrineholm Värmbol Bandysällskap nu äntligen in till årsmöte måndagen den 31 augusti. För att ha rösträtt på mötet krävs giltigt medlemskap i föreningen för säsongen 2019/20.

På grund av rådande situation med COVID-19 reserverar vi oss alltjämt för att platsen för mötet kan komma att ändra, men om inga nya restriktioner dyker upp så kommer det i alla fall att genomföras.


Vad? - Årsmöte med Katrineholm Värmbol BS

När? - Måndagen den 31/8 klockan 18.00

Var? - Samlingslokalen i Fastighetsbyrån Arena, på kortändan bredvid kiosken.

Vid övriga frågor - kontakta kansliet på 0150-121 30 eller info@kvbs.se